Filmi: Mimoza llastica

Viti 1973, English: Mimoza the spoild child Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Nasho Jorgaqi 

Regjia: Xhanfize Keko 

Aktore: Zhaklina Dhimojani (Mimoza) Violeta Manushi (gjyshja) etj. 

Në qendër të filmit është Mimoza një vajzë e vogël kryeneçe dhe e perkëdhelur që jeton në mes të një kujdesi të tepruar. Mimoza ka gjyshen e vet në dispozicion dhe i dëbon vazhdimisht nga shtëpia shoqet dhe shokët e saj u prish atyre të gjithë lodrat deri sa mbetet e vetme dhe e penduar vetëm me kukullën.

English Synopsis: The main character of the film is Mimoza a strong-headed and spoiled little girl who receives too much attention from her family. Mimoza has her grandmother ready to indulge her every whism. She continuously sends her friends out of her house and destroys all their toys. In the end repented she is left on her own with her doll by her side.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Robert Radoja A. Lalo 
  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi