Filmi: Odiseja e tifozave

Viti 1972, English: Odyssey of fans Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Skënder Plasari 

Regjia: Xhezair Dafa 

Aktore: Robert Ndrenika Arben Shaka Hasan Fico etj 

Filmi është një komedi në të cilën një grup tifozash të sëmurë shkaktojnë shumë probleme dhe mosmarrëveshje midis tyre dhe qytetit.

English Synopsis: The film is a comedy in which a group of sick fans cause much trouble and misunderstanding among themselves and between them and the town.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Aleksandër Lalo 


  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi