Filmi: Mëngjese lufte

Viti 1971, English: War mornings Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Dhimitër Xhuvani 

Regjia: Kristaq Dhamo 

Aktore: Rauf Pojani (Guri) Fatmir Dika (Piro) Edmond Papa (Milo) etj. 

Lufta e Dytë Botërore. Disa fëmijë të një qyteti të vogël Guri Piro Milo dhe Tomi përfshihen spontanisht në një aksion kundër dy gjermanëve që po lahen në liqen. Shqetësimi i fëmijëve kundrejt pushtuesve tërheq vëmendjen e të rriturve.

English Synopsis: Second World War. Some children of a small town Guri Piro Milo and Tom are spontaneously involved in an action on the lakeshore with two Germans bathing in the lake. The concern of the children towards the invaders draws the attention of the grown-ups.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Robert Radoja 

  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi