Filmi: A B C…. ZH

Viti 1971, English: A B C…. ZH Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Peçi Dado Xhanfize Keko 

Regjia: Xhanfize Keko 

Aktore: Harjeta Bimbashi (mësuesja) etj. 

Fëmijët përgatiten të shkojnë në klasën e parë. Në klasë mësuesja u mëson gërmat e para. Ajo punon me durim me fëmijët. Jepen preokupimet e fëmijëve në shkollë dhe në shtëpi. Aspekte nga ekskursionet dhe lojrat gjatë pushimit.

English Synopsis: Children prepare to begin the first class. In the classroom the teacher teaches them the first letters. She is patient while teaching. Are given the preoccupations of the children in school and home. Aspects from the excursions and games during the pauses.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika:  

  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi