Filmi: Lugina e pushkatarëve

Viti 1970, English: The valley of riflemen Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Todi Bozo 

Regjia: Todi Bozo 

Aktore: Kole Prela (Met Sokoli) Mark Topallaj (komandanti I postës) Katerina Biga (nëna e Metit) etj. 

Met Sokoli një pioner i ri ndeshet me një bandë diversantësh që po hynin në Shqipëri. Ai përballon me zgjuarësi vështirësitë dhe ndihmon rojet kufitare të asgjësojnë bandën. Babai i Metit plagoset gjatë konfliktit. Biri i tij zë vendin e të atit në luftën kundër armiqve.

English Synopsis: Met Sokoli a young pioneer happens to meet a band of diversionists entering in Albania. He faces wisely the difficulties and helps the border guards to annihilate the band. Met’s father is wounded during the clash. His son takes the father’s place in the struggles against the enemies.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Tonin Arapi 


  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi