Filmi: Prita

Viti 1968, English: The ambush Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Xhevat Alibali 

Regjia: Mithat Fagu 

Aktore: Fitim Makashi (Sulo) Ndrek Luca (komandanti) Teuta Rino (Shaniko) etj. 

Lufta e Dytë Botërore. Një njësit i vogël partizan është ngarkuar me detyrë për të ndaluar një autokolonë gjermane të trupave speciale. Sulo mitralieri i njësitit duhet të bllokojë forcat gjermane të përparojnë. Partizanja Shaniko vritet duke luftuar për të shkatërruar kolonën. Sulo për tu hakmarrë për vdekjen e vajzës lufton për të asgjësuar autokolonën.

English Synopsis: Second World War… A partisan unit is charged with the task to destroy a German auto column of special troops. Sulo the machine – gunner tries to block the further advance of the German forces. The partisan Shaniko is killed while fighting to destroy the column. Sulo avenges the girl fighting harder against the enemy.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Pjetër Gaci 
  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi