Filmi: Horizonte të hapura

Viti 1968, English: Clear horizons Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Dritëro Agolli 

Regjia: Viktor Gjika 

Aktore: Dhimitër Orgocka (Urani) Sandër Prosi (kapiteni) Robert Ndrenika (Azemi) etj. 

Ngjarja bazohet në ngjarje reale në portin e Durrësit ku punon Sokrati Robert Çamçakizi dhe Urani i cili sakrifikon jetën e tij për të ruajtur bigën gjatë një stuhie

English Synopsis: Event is based on real events of maritime port of Durrës where Sokrati Robert and Uran are some of the workers. Uran saves the floating crane during a storm scarifying so himself.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Limoz Disdari 

  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi