Filmi: Duel i heshtur

Viti 1967, English: Silent duel Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Nasho Jorgaqi 

Regjia: Dhimitër Anagnosti 

Aktore: Rikard Ljarja (Skënderi) Ndrek Luca (Rahmiu) Reshat Arbana (Islami) etj 

Dy persona kapter Rahmiu dhe Islami rrëmbejnë një anije ushtarake për të emigruar në Itali. Ata luftojnë me marinarin Skënder Guri i cili përleshet me ata dhe arrin ta kthejë anijen përsëri në Shqipëri.

English Synopsis: Two persons capter Rahmi and Islam manage to grab a military ship with the aim to emigrate in Italy. They fight with a marine soldier Skënder Guri who finds out their intentions and succeeds to turn the ship back in Albania.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Nikolla Zoraqi 


  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi