Filmi: Furtuna

Viti 1959, English: The tempest Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Fatmir Gjata Juri Ozerov 

Regjia: Juri Ozerov Krisatq Dhamo 

Aktore: Naim Frashëri (komisari) Mario Ashiku (Arbeni) etj 

Lufta e Dytë Botërore. Zana dhe Beni i plagosur kalojnë në situata të vështira si ilegalë në qytet dhe pastaj në burg. Aksionet e tyre sjellin reagime të ndryshme si te avokat Eshtrefi bashkëpunëtor i pushtuesit te Shpresa dhe Vasili dy të rinj antifashistë. Zana dhe Beni bien në dashuri me njëri tjetrin. Filmi ka skena të misioneve angleze dhe sovjetike.

English Synopsis: Second World War...Zana and Beni pass though difficult situations as illegals in the city than in prison. Their war actions bring several reactions to advocate Eshtrefi collaborator of the invadres and to Shpresa and Vasili two young antifascists. Zana and Beni that fall in love with each other. During the film are given scenes from English and Soviet missions.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: G. Popov Çesk Zadeja 

  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi