Filmi: Një ditë e mrekullueshme

Viti 2003, English: A wonderfull day Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Irvin Muçaj 

Regjia: Irvin Muçaj 

Aktore: Ermela Teli Genti Kame Lutfi Hoxha Kozeta Dule Indrit Çobani etj. 

Një studente shqiptare studion për kanto në Romë. Në shtetin fqinj ajo gjendet para vështirësive të shumta. Duke dashur të mbrohet nga dy përdhunues vajza vret padashje njërin prej tyre. Pëson një tronditje mendore dhe e fusin në çmendinë. I dashuri i saj shqiptar arrin ta nxjerrë nga humnera ku po fundosej dhe e kthen në jetë.

English Synopsis: An Albanian young girl studies canto in Rome. In Italy she has to face many difficulties. Trying to escape from two violators she unwillingly kills one of them. She undergoes a nervous shock and finishes in the mental house. Her Albanian boyfriend manages to save her from the depths and bring her back to life.

Producent: Shtëpia Filmike Eurostar TVSH  

Muzika: Haxhi Dalipi 

  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi