Filmi: Mysafiri

Viti 1979, English: The guest Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Mark Dodani Hasan Prela 

Regjia: Hysen Hakani 

Aktore: Xhelal Tafaj Stavri Shkurti Esam Agolli etj. 

“Mysafiri” është një agjent i sigurimit të shtetit i cili infiltrohet në agjenturat e zbilimit të huaj që operojnë në Shqipëri. Duke pasur në dorë disa të dhëna kompromentuese të marra nga Agathia agjentët e huaj kërcënojnë ing. Fation Papa dhe përpiqen ta detyrojnë të zbulojë informacione në lidhje me minerale të rralla në Shqipëri.

English Synopsis: “The guest” is a state security agent who is infiltrated among the foreign counterintelligence agents operating in Albania. Being in possession of certain data provided to them by Agathia the latter threaten engineer Fation Papa and try to force him to reveal to them information on the discovery of rare minerals.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Shaqir Kodra 
  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi