Filmi: Pas gjurmëve

Viti 1978, English: Following the traces Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Skifter Këlliçi 

Regjia: Xhanfize Keko 

Aktore: Sulejman Pitarka Ylli Trajçe Herion Mustafaraj etj. 

Periudha e pas luftës. Fëmijët vërejnë një banor të ri xha Lipen në lagjen ku jetojnë. Sapo ai vendoset në këtë lagje një tjetër person endet andej duke shitur plaçka të vjetra. Gjatë pushtimit plaçkaxhiu ka asistuar në arrestimin e xhaxhait të Luanit. Luani dhe fëmijët e tjerë zbulojnë se të dy burrat po përpiqen të hedhin në erë centralin elektrik të qytetit. Fëmijët lajmërojnë organet e sigurimit të shtetit.

English Synopsis: The post-war children notice a new inhabitant Uncle Lipe in their neighbourhood. Once he settles in this area another person is seen roaming about to sell used clothes. During the occupation the latter had assisted in arresting the uncle of Luan. Luan and the other children discover that both men are trying to set off an electric plant and they notify the public order forces.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Nikolla Zoraqi 

  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi