Filmi: Nusja dhe shtetrrethimi

Viti 1978, English: The bride and the curfew Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Elena Kadare 

Regjia: Ibrahim Muço Kristaq Mitro 

Aktore: Rajmonda Bulku llazi Serbo Thimi Fiipi etj. 

Shpresa shkon në një shtëpi bashkëpunëtorësh të fashizmit për të shitur qëndizma dhe kryen një atentat të rëndësishem. Pas kësaj i duhet të dalë në ilegalitet e veshur si nuse. Për këtë ajo ndihmohet nga shokët me të cilët ka bashkëpunuar për atentatin. Kështu Shpresa shpëton nga shtetrrethimi.

English Synopsis: Shpresa shows up at a house of enemy collaborators to sell embroideries and is involved in an attempt at the life of a very notorious character. After that she joins the underground resistance. Wearing a bride’s dress she succeeds in leaving the besieged town with the help of her companions who assisted her in the assassination attempt.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Kujtim Laro 

  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi