Filmi: Nga mesi i errësirës

Viti 1978, English: From the depth of darkness Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Vath Koreshi Neshat Tozaj 

Regjia: Kristaq Dhamo 

Aktore: Krenar Arifi Perika Gjezi Zhani Ziçishti etj. 

Petriti hyn si pastrues në Ministrinë e Brendëshme. Djaloshi i ri zbulon shumë të fshehta të këtyre korridoreve dhe të bashkëpunëtorëve të fashizmit. Ai kërkon të largohet por njihet me Gjergjin një ilegal që i kërkon të vazhdojë të punojë me durim. Plot ankth dhe kurajo ai indihmon ilegalët për të rrëmbyer një arkiv të rëndësishëm.

English Synopsis: Petriti started as a cleaner in the Interior Ministry. The young man discovers many secrets its corridors and the collaborators hide. He wants to go away. At that time he happens to get acquainted with Gjergji an underground resistance fighter who asks him to be patient and continue to work there. An anxious and courageous young man Petrit assists the underground resistance fighters to take away an important archive from that Ministry.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Kujtim Laro 
  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi