Filmi: Cirku në fshat

Viti 1977, English: Circus at the countryside Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Skënder Plasari Kujtim Gjonaj 

Regjia: Hysen Hakani 

Aktore: Arben Shaka Shpresa Garuci Skënder Sallaku etj. 

Agroni është një klloun i njohur cirku që bezdiset nga rokopuja e kafshëve të cirkut. Shemshedini është i mendimit t’i largojë fare këto kafshë nga cirku dhe kështu fillojnë e përfundojnë shumë peripeci humoristike ku edhe kafshët e stërvitura hyjnë në konflikt me njerëzit.

English Synopsis: The noise of the circus animals annoys Agron a well-known circus clown. Shemshedin plans to send these circus animals away. Hence many humorous situations follow in which even the trained animals come into conflict with the people.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Ferdinand Deda 

  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi