Sociale

Sociale

Lajme dhe informacione sociale.

 • MMSR marreveshje me Italiane per kurse profesionale ne Shkoder

  Te rinjte e Qarkut te Shkodres do kene nje mundesi te mire per t'iu pergjigjur kerkesave te tregut te punes duke u kualifikuar ne kurset e formimit profesional, por edhe per t’u punesuar me pas ne fushen e mekanikes dhe elektronikes.

 • Nje shezllon 800 leke? Shtrengoni rripin per ne Himare

  Qytetaret shqiptare vijojne te denoncojne çmimet abuzive ne bregdetin tone. Edhe sot vijon maratona e gjate e ankesave nga pushuesit, ku pas rastit te ushqimeve apo nje pije me cmime stratosferike, sot do te ndalemi tek shezllonet.

 • Besimtaret myslimane festojne sot Fiter Bajramin

  Besimtaret myslimane ne Shqiperi dhe ne mbare boten festojne sot festen me te rendesishme ne kalendarin islamik, Fiter Bajramin. Bajrami i Madh vjen pas Muajit te madherishem te Ramazanit, periudhes se shenjte...

 • Raporti: 2015-a, viti i emigranteve

  Numer rekord prej 137 mije emigrantesh kane kaluar Detin Mesdhe deri me tani, nje rritje kjo prej 83 per qind nga nje vit me pare.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama