Sociale

Sociale

Lajme dhe informacione sociale.

 • Ne Jug do te ndertohen dy aeroporte te rinj

  Ne Shqiperi do te ndertohen edhe dy aeroporte te tjera, nje ne Vlore dhe nje ne Sarande. Lajmin e ka njoftuar sot ministri i Transporteve dhe Infrastruktures Edmond Haxhinasto ne 'Ora News'.

 • 37% e shqiptareve ne Kosove gati te braktisin vendin

  Numri i shqiptareve te Kosoves qe jane gati te braktisin vendin per nje jete me te mire ne Europe sa vjen e rritet. Ky eshte perfundimi i nje studimi te kryer se fundi nga nje shoqate ne Prishtine.

 • Ndalohen 26 shqiptare ne aeroportin e Frankfurtit

  Ndersa Gjermania thuajse çdo dite po debon azilkerkues ne trojet shqiptare, te tjere vazhdojne te provojne fatin e tyre. 26 azilkerkues u ndaluan nga policia gjermane naten e 2 dhe 3 majit, ne aeroportin e Frankfurtit.

 • Sot perkujtohet 5 Maji, Dita e Deshmoreve

  Sot shenohet 5 Maji, Dita e Deshmoreve te Atdheut. Ashtu si çdo vit tjeter, edhe sot pritet te zhvillohet ceremonia zyrtare e homazheve ne Varrezat e Deshmoreve te Kombit.

 • AFP: 20 perqind e shqiptareve bashkepunuan me Sigurimin

  Lajmi per miratimin e ligjit per hapjen e dosjeve eshte raportuar edhe nga shume media perendimore. Me poshte nje raport i agjencise franceze, AFP. Parlamenti shqiptar miratoi te enjten nje ligj per te hapur dosjet sekrete te policise per civilet, te cilat kane qene te mbyllura qe prej renies se regjimit te frikshem komunist.

 • '1 Maji', pushim dhe festa ne Shqiperi

  Ne shume vende te botes data '1 Maji' njihet si dita e punetoreve, e cila diku festohet e diku tjeter shoqerohet me manifestime te sindikatave per problemet e punetoreve.

 • DIHA: Shqiperia, vend i mire per biznes

  Shqiperia vleresohet me mire si vend per te bere biznes, krahasuar me nje vit me pare. Ky eshte rezultati i raportit mbi klimen e biznesit ne Shqiperi per vitin 2015, i publikuar nga Shoqata Gjermane e Industrise dhe Tregtise (DIHA).

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama