Sociale

Sociale

Lajme dhe informacione sociale.

 • Hapet ishulli i Sazanit per turistet, shihni mrekulline e harruar

  Drejtori i Agjencise Kombetare te Bregdetit, Auron Tare dhe specialiste te Agjencise Franceze te Bregdetit 'Konservatori Littoral', bene nje guide vezhgimi ne Ishullin e Sazanit, me qellim per ta kthyer kete Ishull ne nje atraksion turistik.

 • 750 shqiptareve iu refuzua udhetimi ne tre dite

  Rreth 750 shtetasve shqiptare jane ndaluar tre ditet e fundit qe te udhetojne drejt vendeve Shengen. Ministria e Brendshme njofton permes nje deklarate se e drejta e udhetimit ketyre qytetareve iu eshte refuzuar, per shkak te shkeljeve te procedurave.

 • Koco Danaj: Nuk ekziston 'Shqiperia e Madhe'!

  Lideri i listes per 'Shqiperine Natyrale', Koco Danaj shprehet per ate turbulence politiko-diplomatike, qe ka lindur ne Rajon dhe ne Evrope, pas deklarates se Edi Rames ne nje interviste per mediat kosovare lidhur me bashkimin me Kosoven...

 • Mijera shqiptare kerkojne azil ne Gjermani

  Nje raport i Ministrise se Brendshme te Gjermanise tregon se numri i azilkerkuesve shqiptare ne 3 muajt e pare te ketij viti ka pesuar rritje. Shqiperia renditet ne vendin e trete mes dhjete vendeve nga mberrin fluksi i azilkerkuesve.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama