Sociale

Sociale

Lajme dhe informacione sociale.

 • Shqiperia me cmimin e energjise me te shtrenjte ne rajon

  Shqiperia ka cmimin me te larte te energjise elektrike ne rajon per familjet. Zyra per Statistika e Komisionit Evropian 'Eurostat', publikoi statistikat e fundit per cmimin e energjise elektrike dhe te gazit ne Evrope.

 • Vendimi: Te nderpritet ndertimi te Diga e Liqenit Artificial

  Betonizimi i Parkut te Madh te Tiranes ka marre dje nje goditje te rende. Gjykata Administrative e Apelit ka hedhur poshte kerkesen e firmes 'Gener 2', qe po nderton pallatet tek Diga e Liqenit ne Tirane, per te shpallur te paligjshem vendimin e Inspektoriatit Ndertimor, qe vendosi nderprerjen e punimeve ne kete kantier.

 • Nis aplikimi per bursa studimi ne Poloni, ja dokumentet qe duhen

  Per te gjithe studentet qe duan te nisin ose te vazhdojne studentet jashte vendit, nje mundesi eshte edhe Polonia. Nis aplikimi per perfitimin e bursave universitare dhe pasuniversitare ne universitetet publike te Polonise per vitin akademik 2015- 2016.

 • Raporti: Ne Shqiperi, 49 femije te zhdukur

  Numri i femijeve te zhdukur ne kater vitet e fundit eshte 7-fishuar. Linja kombetare per femijet e humbur ne Shqiperi ne kuader te dites nderkombetare per kete kategori personash raporton shifra tronditese per femije shqiptar te humbur ne kater vitet e fundit.

 • Ishulli i Sazanit hapet per turistet

  Ishulli i Sazanit do te hapet per turistet kete sezon. Lajmi eshte bere publik edhe nga Lonelyplanet, qe i referohet Agjencise Kombetare te Bregdetit.

 • Arsimi i larte, pese argumentet e studenteve

  Qysh ne kohen kur u projektua, e deri kur mori formen perfundimtare, projektligji i Arsimit te Larte ka hasur ne kundershtine e rretheve akademike e studentore.

 • 'Cmenduria', 1kg qershi, deri ne 5 mije leke

  Duket e pabesueshme, por eshte e vertete! Çmimi i qershive te para te ketij sezoni ne Tirane shkon nga 1.500 leke te reja per kg deri ne 5.000 leke te reja.

 • Ja si u perzgjodhen fituesit e lotarise

  Nje dite pas shpalljes se pergjigjeve te Lotarise Amerikane, nje fluks i madh pyetjesh kane mberritur ne adrese te Ambasades Amerikane ne Tirane.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama