Sociale

Sociale

Lajme dhe informacione sociale.

 • Hoffmann: Ja procedura e duhur per punesim ne Gjermani

  Ambasadori i Gjermanise ne Tirane, Helmut Hoffmann, riperserit faktin se shume shpejt, Shqiperia do te hyje ne listen e vendeve te sigurta, cka do te thote se kerkesat per azil te paraqitura nga shqiptaret do te refuzohen.

 • Merkel vendos: Deportim i shpejte per shqiptaret

  Koalicioni qeverises ne Gjermani vendosi te henen qe te shpenzoje mbi 6 miliarde euro per azilkerkuesit, duke dale keshtu ne krah te mijera personave qe po vijne nga rajonet ne lufte.

 • Ju prezantojme me Brrylin

  8 vite më parë
  Ju prezantojme me 'Brrylin'

  Kryetari i Bashkise se Tiranes Erion Veliaj, ka postuar ne faqen e tij ne rrjetin social “Facebook” nje foto se si duket tani zona e Brrylit, ne Tirane.

 • Njihen pensionet e emigranteve

  Emigrantet shqiptare qe jetojne ne Gjermani dhe Ceki tashme do te mund te perfitojne nga sigurimet shoqerore dhe shendetesore ne vendet ku ata punojne dhe jetojne.

 • Rudina Xhunga largohet nga Top Channel

  Sezonit te ri televiziv ne Top Channel, do t'i mungoje Rudina Xhunga. Emisionit "Shqip", nuk do te jete me nen drejtimin e programit te se henave, pasi bordi i ketij kanali, vendosi ta mbylle ate.

 • Veliaj: Tirana eshte mbrapa me pastrimin

  Kryetari i Bashkise se Tiranes, Erion Veliaj ka zhvilluar nje mbledhje me 24 administratoret e kesaj bashkie. Veliaj sqaroi se 24 administratoret e bashkise se kryeqytetit do te jene drejtues te grupeve vullnetare qe do te pastrojne Tiranen me 4 shtator.

 • Riatdhesimi, Gjermania publikon datat e kthimit te azilkerkuesve

  Ambasada gjemrane ne vendin tone ka bere te ditur datat e ktihimit dhe riatdhesimit te azilkerkuesve shqiptare ne atdhe. Permes nje komunikate per mediat, ambasada gjermane ne vendin tone ka bere publike datat e ktihimt te azilkerkuesve, per te pakten 2 javet e ardhshme.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama