Sociale

Sociale

Lajme dhe informacione sociale.

 • Rikthehet projekti per lyerjen e fasadave te pallateve

  Bashkia e Tiranes kthen edhe nje here projektin per lyerjen e fasadave te pallateve. Projekti i Bashkise se Tiranes per riparimin e fasadave ekzistuese do te shtrihet ne te gjitha lagjet e qytetit dhe do te ftohen artiste lokale per te propozuar ngjyrat dhe modelet qe do te aplikohen mbi siperfaqen e godinave.

 • Llotaria Amerikane, ja si rriten mundesite per te fituar

  Ambasada Amerikane ne Shqiperi ka publikuar disa nga rastet qe duhet te kene parasysh shqiptaret kur te aplikojne. Duke publikuar disa nga pyetjet me te rendesishme qe behen, Ambasada Amerikane ne Tirane thote se nga nje familje mund te aplikojne dy persona te ndryshem, duke rritur mundesine per te fituar.

 • Nis llotaria amerikane/ Cfare duhet te dini dhe si te aplikoni?

  Me 2 tetor do te hapen aplikimet per lotarine amerikane DV 2017. Gjithçka eshte gati dhe pritet vetem konfirmimi zyrtar i Ambasades se SHBA ne Tirane. Shqiptaret do te kene 1 muaj afat per te aplikuar. Fituesit do te shpallen vitin e ardhshem.

 • Zejtaria, lista e profesioneve qe do t'u shpetoje taksave te biznesit

  Zanatçinjte do te çlirohen nga te gjitha llojet e taksave, me te cilat trajtohen bizneset. Nje projektligj per zejtarine qe pritet te miratohet keto dite nga qeveria parashikon hartimin e listes se profesioneve qe ne thelb nuk trajtohen si aktivitet tregtie, sherbimesh apo prodhimi industrial.

 • 'Tirana pa makina', Veliaj: Me 22 shtator qendra kthehet ne pedonale

  Bashkia e kryeqytetit ka lajmeruar sot nismen 'Tirana pa makina'. Ka qene vet kryetari i Bashkise se Tiranes, Erion Veliaj, ai qe e promovoi i pari kete nisme, pasi perdori sot bicikleten ne vend te makines, per te sensibilizuar qytetaret qe te perdorin sa me pak makinen e tyre ne jeten e perditshme, si dhe per t'i dhene qytetit mundesine e nje jete me te shendetshme.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama