Sociale

Sociale

Lajme dhe informacione sociale.

 • Turizem, Thethi llogarit 15,000 turiste, 70% te huaj

  Zonat malore te Thethit dhe Valbones kane rritur ndjeshem interesin e turisteve te huaj. Sipas te dhenave te shoqatave te turizmit, vetem Thethi eshte vizituar gjate ketij sezoni nga 15,000 turiste. Rreth 70% e turisteve jane te huaj, nga vende kryesisht gjermanofolese ( si Austria, gjermania, etj), por edhe nga Franca, Polonia, Anglia etj.

 • Shqiptaret shpenzuan 43 mln euro per t'u kuruar ne spitalet private ne 2014-n

  Kjo eshte gati sa 75% e shumes qe paguan taksapaguesit per sigurime shendetesore po ne vitin 2014... Biznesi i spitaleve private ne Shqiperi ka njohur nje rritje dyshfrore gjate vitit 2014, ndersa shume shqiptare duket se kane preferuar alternativen e kurimit privat, perballe sherbimeve te dobeta, apo te munguara qe ofron sot sistemi shendetesor shteteror.

 • Kushtet e Gjermanise per punetoret nga Ballkani

  Shqiptaret nuk kane shanse per azil politik, por Gjermania do te hape rrugen per ardhjen legale te fuqise punetore nga vendet Ballkanit, thote Anette Kramme, ne bisede me Deutsche Wellen.

 • Risia e Veliajt per dekorimin e Tiranes per festat e fundvitit

  Data shenon 1 dhjetor dhe festat e fundvitit po afrohen, zbukurimet jane ato qe sjellin me shume atmosferen e bukur. Kryetari i Bashkise se Tiranes, Erion Veliaj ka thene se, 'kete vit do te kete nje menyre te re zbukurimi, duke i dhene atmosferen e vertete te festave'.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama