Sociale

Sociale

Lajme dhe informacione sociale.

 • Ja kush jane studentet qe qelluan me veze Edi Ramen

  Ata jane te gjithe studente, pjese te Levizjes Per Universitetin, Ne nje deklarate te kesaj levizjeje pranohet sulmi me veze ndaj kryeministrit dhe kerkohet nga policia te lirohen studentet e arrestuar, qe jane : Anita Lushi Bora Mema Klodi I, Hoxha, Viki Cipi, Liri Kuci Durim Jasharaj, Dardan Konjufca, Valton Marku,

 • Sondazhi: 90% e shqiptareve duan raporte miqesore me Serbine

  Nuk do ta besoni por keto jane statistikat e nje anketimi te zhvilluar pikerisht me qytetare shqiptare… Plot 90% e tyre mendojne se marredheniet me Serbine duhet te jene me te mira dhe normale ne te mire te dy vendeve.

 • Kodi i Punes, tani edhe burrat me leje lindjeje

  Kodi i Punes pritet te pesoje ndryshime te rendesishme, qe lidhen me rritjen e standardeve ne pune, ndalimin e diskriminimit dhe mbrojtjen e veçante te grave. Nje projektligj qe po diskutohet ditet e fundit ne parlament perfshin 11 risi ne Kod, qe e perafrojne legjislacionin shqiptar te fushes me ate europian, raporton ATSH.

 • 39 perqind e grave shqiptare nuk perfitojne pension

  Ne raportin e fundit te Kombeve te Bashkuara, mbi Progresin e Femrave per 2015-2016, thuhet se ky progres do te ecte ne linje te njejte me nje transformim te ekonomise, pasi roli i femres per stabilitetin ekonomik te shoqerise eshte i madh.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama