Aktualitet

Aktualitet

Rubrika Aktualitet do kete informacion rreth politikes , situates ekonomike, sportive qe ndodhin ne Shqiperi

 • Sllovenia 'Adria Airways' pergatitet per shitje

  Sllovenia ka miratuar tashme planin e injektimit te kapitalit per shoqerine ajrore “Adria Aireays”, ndersa qeveria po pergatitet te shese 91.58% te aksioneve.

 • Sulltan Murati I 'percan' qytetin kosovar

  Nje debat ka shperthyer ne qytetin kosovar qe mban emrin e kaloresit serb te shekullit 14, Millosh Obiliq, i cili mendohet se vrau pushtuesin Sulltan Murati I, mbi faktin nese nje qender kulturore aty duhet te marre apo jo emrin e pushtuesit osman.

 • Meta: Ne Shqiperi s'do ngrihen mure per te penguar emigrantet

  Kryetari i parlamentit Ilir Meta ne nje interviste per emisionin Italian 'Mi manda Raitre', (Me dergon raitre) u shpreh se Shqiperia nuk do te ngreje asnje mur per te penguar hyrjen e emigranteve. Ai tha se emigrantet e shohin Shqiperine si nje vend tranzit.

 • Plani sekret: Gjermania braktis Bashkimin Europian?

  Eshte ende nje lajm i pakonfirmuar por duket se Gjermania po pergatitet te lere Bashkimin Europian. Qeveria gjermane e kancelares Merkel po pergatit 'planin e emergjences' per te braktisur BE-ne dhe te dale nga eurozona.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama