Aktualitet

Aktualitet

Rubrika Aktualitet do kete informacion rreth politikes , situates ekonomike, sportive qe ndodhin ne Shqiperi

 • Zbardhet krimi ne familje/ Viktima Artur Kurti kishte lidhje me nje 25 vjecare

  Sherri per divorcin dhe dhuna qe 50-vjeçari Artur Kurti, kishte ushtruar ndaj gruas se tij, duket se ishte shkaku i vrasjes se mbremshme ne ish-Bllok. Viktima Artur Kurti nuk e ka pranuar faktin se do te divorcohej nga e shoqja, Shpresa, dhe ne gjendje te dehur e kishte dhunuar edhe dy dite me pare.

 • Jeta luksoze dhe lidhja me studenten bionde e Jurgenit

  Jurgen Kuri, 23 vjeçari qe ka kryer mbremjen e djeshme krimin e rende, vetem pak dit me pare i ftuar ne emisionin “Top Show”, ka folur rreth jetes se nates apo dhe sjelljet e te rinjve ne raport me lekun dhe pushtetin.

 • Opinionistja e CNN ne Tirane: 'Panama papers', ja cfare pritet...

  Po qendron prej disa ditesh ne Tirane, Frida Ghitis, gazetarja e CNN qe pak dite me pare nuk i kurseu fjalet me te mira, per Shqiperine dhe shqiptaret. Ne opinionin e saj, ajo vleresonte harmonine fetare dhe shprehte pa komplekse, bindjen se Shqiperia mund te jete nje shembull per te gjithe boten.

 • Sondazh per kendin e lojrave tek Liqeni: 55% pro, 35% kunder

  Ne nje sondazh qe po zhvilloj me qytetare te Shkodres, Vlores dhe Tiranes, 800 banore te kesaj te fundit, te perzgjedhur ne menyre rastesore ne te gjithe territorin urban te kryeqytetit, u pyeten rreth kendit te lojrave tek Liqeni Artificial i Tiranes.

 • Greqi, liberalizohet kanabisi industrial. Priten dhjetera mln euro ne vit

  Ministria greke e Bujqesise, ne bashkepunim me ate te Drejtesise dhe Ministrine e Mbrojtjes se Qytetarit, kane vendosur lejimin e kultivimit te kanabisit industrial ne Greqi. Vendimi u mor pas nje maratone konsultimesh mes grupeve te interesit, si dhe parashikon vershim te te ardhurave ne ekonomine greke.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama