Aktualitet

Aktualitet

Rubrika Aktualitet do kete informacion rreth politikes , situates ekonomike, sportive qe ndodhin ne Shqiperi

  • Ardian Fullani nuk rikthehet ne pune,por do marre 10 mln leke

    Ish-Guvernatori i Bankes se Shqiperise, Ardian Fullani do marre 12 paga demshperblim nga vendi ku ka punuar me pare. eshte ky vendimi qe dha sot Gjykata Administrative e shkalles se Pare, pas kerkeses se ish Guvernatori kishte bere per shkarkim te paligjshem nga posti qe mbante prej vitesh.

  • Britania ne alarm: 'Po na pushtojne shqiptaret'

    Nje dite pasi nje gomone me 18 shqiptar, e cila ishte nisur drejt bregut te Kent ne Britani, u shpetua nga roja bregdetare, pasi mjeti me te cilin udhetonin pesoi nje defekt, mediat britanike japin alarmin se me shume emigrante nga vendi yne mund tentojne te futen ilegalisht ne vend.

  • Ne Tirane fillon simpoziumi 'Sami Frasheri, intelektuali i dy popujve'

    Ka filluar sot ne Tirane simpoziumi nderkombetar dyditore 'Sami Frashёri, intelektuali i dy popujve', i organizuar nen kujdesin e Universitetit te Trakya-s, Universitetit te Tiranes, Institutit 'Yunus Emre' ne Tirane dhe Unioni i Turqve ne Bote dhe Komuniteteve Miq (YTB), raporton Anadolu Agency (AA).

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama