Aktualitet

Aktualitet

Rubrika Aktualitet do kete informacion rreth politikes , situates ekonomike, sportive qe ndodhin ne Shqiperi

  • Pogradec, zbardhet shkaku i shperthimit ne lokal

    Kontakti i gazit te rrjedhur nga bombola me nxehtesine e sobes me dru eshte bere shkak per shperthimin e djeshem ne fshatin Beragozhd te Pogradecit, ku u plagosen 24 persona.

  • Berisha pohon: Kam vjedhur  por Rama po vjedh me shume

    Sali Berisha me ne fund e ka pranuar se ka drejtuar nje qeveri hajdutesh, qe kane vjedhur buxhetin e shtetit ne te gjitha menyrat. Teksa ka sulmuar kryeministrin aktual Edi Rama se po abuzon me pushtetin, ish-kreu i ekzekutivit shqiptar eshte shprehur se kjo qeveri po vjedh me shume se qeverite e meparshme.

  • Lu: Gjuha Shqipe me e bukura!

    Ambasadori amerikan Donald Lu, e cileson gjuhen shqipe si me te veshtiren dhe me te bukuren. Ne nje interviste per 'Zerin e Amerikes', diplomati amerikan, i cili deklaroi se zoteron 8 gjuhe te huaja, perzgjodhi si me te bukuren gjuhen shqipe.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama