Aktualitet

Aktualitet

Rubrika Aktualitet do kete informacion rreth politikes , situates ekonomike, sportive qe ndodhin ne Shqiperi

 • Zbardhet deshmia e plote e Anises, vajza qe fundosi Shukri Xhelilin

  'A je e gatshme qe te kemi nje lidhje bashke, qe te mos e marre vesh askush?'. Kjo ka qene kerkesa direkte e ish-­kryebashkiakut te Dibres, Shukri Xhelili, ndaj 20-vjecares Anisa Alla, te ciles dyshohet t’i kete kerkuar favore seksuale ne kembim te punesimit te saj.

 • Fatos Nanos iu ofrua nje pajisje pergjimi, ja perse nuk u ble!

  Politika shqiptare eshte futur ne nje krize ne lidhje me ekzistencen e nje pajisje pergjuese ne ambientet e policise se shtetit. Ndersa opozita eshte duke e kundershtuar forte nje veprim te tille, ne anen tjeter vete ministri Tahiri mohoi ekzistencen e nje pajisjeje te tille.

 • Saimir Kodra: Per kete arsye jam gati te hyj ne burg

  Saimir Kodra ka treguar gatshmerine e tij per te hyre ne burg, per nje shifer prej prej 5 milion eurosh, aq sa Lule Makashi u ka marre ne forme mashtruese aplikanteve per vize kanadeze, me ane te kompanise se kishte ndertuar.

 • 'T'i japim 'honoris causa' gruas qe denoncoi Shullazin'

  Prokuroria e Krimeve te Renda po shpreson qe me ne fund te kopsite nje dosje sa me te argumentuar kunder Emiljano Shullazit dhe bandes se tij, e cila ka terrorizuar biznesin ne aksin Tirane-Durres.

 • Tahiri: Prokuroria te marre masa ndaj Berishes

  Duke reaguar ndaj thirrjes se ish-kryeministrit, ministri i Brendshem Saimir Tahiri e ka cilesuar ate si skandaloze dhe ka bere thirrje qe prokuroria ta ndjeke rastin si veper penale.

 • Kush pritet te marre koncesionin e aeroportit te Kukesit

  Kompania Low Cost Viss Air ka hedhur hapa konkrete per marrjen me koncesion te aereoportit te Kukesit. Drejtori i Projekteve ne Ministrine e Transporteve Krislen Keri konfirmon se Qeveria eshte kontaktuar nga kompania nderkohe qe perfaqesuesit e saj kane vizituar aeroportin.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama