Aktualitet

Aktualitet

Rubrika Aktualitet do kete informacion rreth politikes , situates ekonomike, sportive qe ndodhin ne Shqiperi

 • Edhe policia bashkiake perplaset me protestuesit

  Vec forcave te rendit, me protestuesit e shoqerise civile u perplasen edhe efektivet e policise bashkiake. Keto pamje te lapsi.al tregojne se si policet e bashkise se Tiranes reagojne me force ndaj qytetareve qe tentojne te prishin rrethimin e vendit ku kryebashkiaku Erion Veliaj ka planifikuar te ndertoje nje park per femije.

 • 96 vjet kryeqytet, Veliaj: Shume shpejt nisim projektin e Unazes se Vogel

  Ne pervjetorin e 96-te te shpalljes se Tiranes Kryeqytet te Shqiperise, 11 shkurt 1920, kreu i Bashkise, Erion Veliaj, priti ne nje takim familjaret e perfaqesuesve te qeverise se pare, te cileve iu dhuroi edhe nje medalje mirenjohjeje per kontributin e dhene ne shpalljen e Tiranes kryeqender te vendit.

 • 'Gerdeci', Mihal Delijorgji demshperblehet me 15 mije euro

  'Gabimet' e drejtesise shqiptare çojne mijera euro ne llogarine bankare te biznesmenit Mihal Delijorgji. Dje ne Fletoren Zyrtare u botua vendimi i gjykates se Strasburgut, qe e demshperbleu pronarin e “Albademil”, kompania qe kryente demontimin ne Gerdec ku ndodhi dhe tragjedia e 15 marsit 2016, me 15 mije e 600 euro.

 • Turizem, 7 arsye per te vizituar Tiranen

  Nje tjeter portal online ( The Best Travel Places) ka promovuar Shqiperine si destinacion turisik, por kete here ne qender te vemendjes eshte kryeqyteti, Tirana. Ja cfare shkruhet ne kete artikull qe rendit arsyet se perse duhet e vizitohet ky qytet.

 • Austria e quan Shqiperine 'Xhuxhi i futbollit'!

  Austriakia javore 'News,at' i ka kushtuar nje reportazh kombetares shqiptare, qe 'Telesport,al' po ua sjell te plote ne vijim, Sipas tij, Donis Avdijaj duhet te jete pjese e kerkimeve te De Biasit,

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama