Aktualitet

Aktualitet

Rubrika Aktualitet do kete informacion rreth politikes , situates ekonomike, sportive qe ndodhin ne Shqiperi

 • Shqiperia hapa pas ne logjistike, renditet me keq edhe se vendet pa det

  Shqiperia ka bere hapa prapa per sa i perket zhvillimit te logjistikes, duke u renditur ne vendin e 117 per vitin 2016 nga i 78-ti ne 2012. Krahasuar me rajonin, vendet si Serbia apo Maqedonia qe nuk kane akses direkt te rrugeve detare, ato renditen me mire se Shqiperia, duke lene pas vetem Mali i Zi.

 • Ministri shqiptar humbi 80 mije euro ne kazino

  Plot 80 mije Euro ka humbur nje minister shqiptar ne nje kazino ne Kalkidiki te Selanikut ne Greqi. Ngjarja ka ndodhur gjate ketyre diteve ku dhe ministri po pushon ne nje hotel me 5 yje ne ate zone, nder me te shtrenjtit dhe me te njohurit.

 • Shtrohet me urgjence ne spital shkrimtari Ismail Kadare

  Shkrimtari Ismail Kadare eshte shtruar me urgjence ne nje spital ne kryeqytet, pasi ka shfaqur probleme shendetesore. Sipas mediave, shkrimtari i madh i eshte nenshtruar nje nderhyrje kirurgjikale per shkak te disa komplikacioneve.

 • Shtypi nenen e dy femijeve, Memollari ne gjyq: Jam penduar

  Ka shfaqur pendese ne sallen e gjyqit Andrea Memollari, 20-vjecari qe shtypi me makinen e tij nenen e dy femijeve, Dhurata Prifti, vetem dy dite me pare, ne afersi te Arkives se Shtetit, duke lene te rebeluar mijera vete qe e pane videon e tmerrit.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama