Aktualitet

Aktualitet

Rubrika Aktualitet do kete informacion rreth politikes , situates ekonomike, sportive qe ndodhin ne Shqiperi

 • 'The Economist', shkrim kushtuar Tiranes

  Gazeta 'The Economist' i ka kushtuar nje shkrim Tiranes, duke permendur edhe perurimin e Pazarit te Ri dhe duke e lidhur me zhvillimet me te fundit ne vend.

 • Rama 'provokon' serish Greqine, kesaj here me Ali Pashe Tepelenen

  Kryeministri Rama ka postuar nje foto te Ali Pashe Tepelenes ne 'Facebook' duke perkujtuar diten e vrasjes se tij. Rama ka provokuar serish Greqine kur shkruan se Ali Pashe Tepelena frymezoi ne nje fare menyre revolucionin ne Greqi qe perfundoi me shpalljen e pavaresise se kesaj te fundit.

 • 'Bomba' e Frances: Shqiperia do kthehet ne parajse mbetjesh (VIDEO)

  Televizioni francez France24 i ka kushtuar nje reportazh Shqiperise dhe çeshtjes se importit te mbetjeve qe pritet te miratohet nga parlamenti. Reportazhi ben pjese te analizes te gjithe aktoret, duke nisur nga politika, deputeti Eduart Shalsi, iniciator i ketij ligji deri tek shoqeria civile.

 • Erdogan ngushellon Putinin pas vdekjes se Amnasadorit rus

  Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka folur permes telefonit me presidentin rus, Vladimir Putin te henen per te ndare informacionet ne lidhje me vrasjen e ambasadorit rus ne Ankara, ka thene nje zyrtar turk, raporton Reuters.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama