Aktualitet

Aktualitet

Rubrika Aktualitet do kete informacion rreth politikes , situates ekonomike, sportive qe ndodhin ne Shqiperi

 • Rama mesazh Greqise: S'mbyllim syte, as gojen per te drejtat tona

  Kryeministri Edi Rama prezantoi sot ne Kuvend programin e qeverise per 4 vitet e ardhshme. Duke u ndalur ne politiken e jashtme dhe te marredhenieve me fqinje Rama tha: Ne vazhdojme te besojme ne devizen tone zero probleme me fqinjet'

 • Vodafone, Telekom Albania dhe Albtelekom nen hetim per manipulim cmimesh

  Rritja e menjehershme e tarifave per sherbimet me parapagese te tri kompanive celulare si dhe unifikimi i ofertave per paketat me parapagese nga Albtelekom, Telekom Albania dhe Vodafone, e shtyu Autoritetin e Konkurrences te hape hetime te thelluara per krijimin e oligopolit ne tregun me fitimprures ne Shqiperi.

 • Ismail Kadare i shkruan Romana Vlahutin: Jam i tronditur...

  Shkrimtari i njohur Ismail Kadare ka shprehur tronditjen per fyerjen qe i eshte bere ambasadores se BE, Romana Vlahutin. Ne nje leter publike, Kadare shprehet se eshte madje i gatshem t’i kerkoje ndjese ne gjunje, por e siguron se mirenjohja ndaj saj do te jete e pacenueshme.

 • Paralajmerimi, Lulzim Basha: Nuk mbajme me pergjegjesi per dhune

  Kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha, ka paralajmeruar dje se mund te heqe dore nga protesta paqesore, duke kaluar ne dhune. Edhe pse po organizon mosbindjen civile ne Kavaje, Basha tha se pergjegjesine per akte te mundshme dhune nuk e mban me ai, por Edi Rama.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama