Aktualitet

Aktualitet

Rubrika Aktualitet do kete informacion rreth politikes , situates ekonomike, sportive qe ndodhin ne Shqiperi

 • Genocidi ndaj cameve/Terbohet greket, kercenojne BE-ne

  Ministri i Puneve te Jashtme te Greqise, Nikos Kotzias i ka derguar nje leter Komisionerit per zgjerim te BE-se, Johannes Hahn ne pergjigje te nje keqinterpretimi sic thote Ministria e Jashtme greke, per nje ceshtje jo-ekzistente midis Greqise dhe Shqiperise.

 • BE pranon kerkesen e Bosnjes per anetaresim

  Vendet anetare te Bashkimit Europian kane pranuar kerkesen e Bosnje Hercegovines per anetaresim. Procesi i anetaresimit te Bosnjes eshte i komplikuar per shkak te struktures se qeverisjes se vendit.

 • Qytetaret, vetem nje alternative per fluturimet nderkombetare

  Kur kane kaluar 5 muaj nga nenshkrimi i marreveshjes me koncensionarin e Rinasit per heqjen e ekskluzivitetit te fluturimeve nderkombetare qe gezonte prej vitesh TIA, qeveria shqiptare nuk ka ende asgje konkrete per venien ne funksion te aeroportit te Kukesit.

 • Propaganda/ Veliaj fshehu pushimet, shfaqet ne TV cdo dite ne pune

  Kryetari i Bashkise se Tiranes duket se e ka dobesi prezantimin ne publik. Nese gjate veres pame Kryeministrin, Kryetarin e Kuvendit, ministrat etj, duke postuar foto nga pushimet e tyre apo te kapur rastesisht nga paparacet, Erion Veliaj nuk u shfaq asgjekundi duke pushuar.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama