Zgjedhjet 2015

Zgjedhjet 2015

 • Basha tregon prinderit! Kreu i PD: Votoni masivisht

  Kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha, votoi ne njesine nr. 8 ne Tirane, rreth ores 08:30, dhe para mediave i beri thirrje te gjithe qytetareve te gjejne pak kohe per te shkuar masivisht ne qendrat e votimit.

 • Beteja per Tiranen, 'lufte' edhe per voten e fundit

  Pa dyshim gara me e rendesishme ne zgjedhjet vendore te 21 qershorit eshte bashkia e kryeqytetit shqiptar, Tiranes. Per koalicionin e majte kandidon ish ministri i Mireqenies Sociale dhe Rinise, Erion Veliaj, ndersa per koalicionin e djathte mjeku i njohur, ish ministri i Shendetesise Halim Kosova.

 • Prape Termeti? Shtypshkronja ben lemsh zgjedhjet

  Shtypshkronja, qe ka printuar fletet e votimit, ka bere dy gafa te renda, duke shkaktuar probleme ne dy Bashki te vendit. Keshtu ne Bashkine e Roskovecit, te dy kandidatet garojne nen siglen e ASHE te mazhorances.

 • Mercedezet e zinj luksoze

  9 vite më parë
  'Mercedezet e zinj luksoze'

  Nuk ka nje status ne Fb, qe eshte shperndare me shume keto oret e fundit. Behet fjale per nje status te publikuar nga ambasadori amerikan ne Tirane, Donald Lu.

 • PD denoncon: Dako kercenoi me jete komisioneret

  Shtabi elektoral i Partise Demokratike denoncon kryetarin e Bashkise se Durresit, Vangjush Dako, se ka kercenuar me jete komisioneret e KZAZ nr, 22. 'Ju po luani me jeten time, une do merrem me jetet tuaja', mesohet te jete mesazhi i derguar nga Dako sipas shtabit elektoral te PD-se.

 • Monika Kryemadhi: Plumba nga makina e Aldo Bumcit

  Nje incident elektoral ka ndodhur ne oret e mbremjes se djeshme ne Shenkoll te Lezhes. Burimet nga policia lokale deklarojne se shtetasi Tonin Fizi mesohet se ka qelluar me arme ne ajer para makines se deputetes Monika Kryemadhi.

 • TURP ELEKTORAL

  9 vite më parë
  TURP ELEKTORAL

  Ndihma per qytetaret por prisni se listen se nuk do 'hane' te gjithe. Vetem ata qe kane emrin ne listen qe ben Bashkia me doren e punonjeses se personelit njekohesisht shtab elektoral e njekohesisht kryetare e KZAZ te Ures Vajgurore.

 • Sondazhi: Veliaj kryebashkiaku i Tiranes

  Nese zgjedhjet do te ishin sot, sipas sondazhit te institutit italian Prestigjioz Piepoli, kandidati i se majtes Erion Veliaj do te shpallej fitues i Bashkise se Tiranes. 53.5 % e te anketuarve kane votuar pro Veliajt si kryebashkiak, ndersa pas tij me 34.5 % radhitet kandidati i se djathtes Halim Kosova, nje diference mes tyre prej 19 %.

Gjergj Bojaxhi

Bojaxhi lajmeron parti te re: Levizja do vazhdoje

Bojaxhi lajmeron parti te re Levizja do vazhdoje

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Gjergj Bojaxhi, kandidat i pavarur në zgjedhjet e Tiranës, tha se lëvizja për një politikë ndryshe do të vazhdojë.Duke falenderuar ata që e votuan në kë

9 vite më parë | Lexo më shumë »

Erion Veliaj

Erion Veliaj behet sot kryebashkiaku i ri i Tiranes

Erion Veliaj behet sot kryebashkiaku i ri i Tiranes

Me shumë mundësi, Erion Veliaj brenda javës së ardhshme do hyjë në Bashki. Kjo pasi sot ai pritet të certifikohet fitues nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ndërsa më pas, duke lënë edhe hapë

9 vite më parë | Lexo më shumë »

Halim Kosova

Kosova pranon humbjen: Veliaj te mbaje premtimet

Kosova pranon humbjen Veliaj te mbaje premtimet

Pas daljes publike të Erion Veliaj, duke shpallur fitoren për Tiranën, ka qënë kundërshtari i tij i djathtë Halim Kosova, i cili ka pranuar humbjen, ndërsa ka kërkuar që të mbahen të gjitha

9 vite më parë | Lexo më shumë »

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama