Zgjedhjet 2015

Zgjedhjet 2015

 • 7 duelet e forta te 21 qershorit

  Dueli Grida Duma-Vangjush Dako rrezikon te mos jete dyluftim, por me shume nje joperballje. E shkathtesuar me mjetet dhe teknikat e komunikimit televiziv, Duma rrezaton nje siguri e cila do ta trembe rivalin e saj te Partise Socialiste.

 • Kush jane kandidatet e inkrimininuar te PS

  Partia Demokratike akuzon publikisht si te inkriminuar tre kandidate te PS per zgjedhjet vendore. Kryetari Lulzim Basha deklaroi sot se me rekorde kriminale jane Artur Bushi qe kandidon ne Kruje, Elvis (Ervin) Roshi qe rikandidon ne Kavaje, dhe Ardiatik Zotka qe rikandidon ne Kucove.

 • Veliaj-Kosova, dy breza ne gare

  Enigma e Tiranes u zgjidh. Nje nder ministrat me te suksesshem te qeverise Rama do te garoje me mjekun e njohur te se Djathtes.

 • Tirana, Veliaj perballe Kosoves

  Halim Kosova do te jete kandidati i Partise Demokratike qe do te garoje per Bashkine e Tiranes ne zgjedhjet lokale te 21 qershorit, ndersa Erjon Veliaj u konfirmua si kandidati i Partise Socialste. PS-ja dhe PD-ja kane zgjedhur gati te njejten kohe per te prezantuar kandidatet e tyre.

 • Basha: Nuk rikandidoj me ne Tirane

  Kryetari i Bashkise se Tiranes, Lulzim Basha deklaroi te marten, se nuk do te rikandidoje me ne Tirane dhe se do t’i kushtohet plotesisht drejtimit te Partise Demokratike.

Gjergj Bojaxhi

Bojaxhi lajmeron parti te re: Levizja do vazhdoje

Bojaxhi lajmeron parti te re Levizja do vazhdoje

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Gjergj Bojaxhi, kandidat i pavarur në zgjedhjet e Tiranës, tha se lëvizja për një politikë ndryshe do të vazhdojë.Duke falenderuar ata që e votuan në kë

10 vite më parë | Lexo më shumë »

Erion Veliaj

Erion Veliaj behet sot kryebashkiaku i ri i Tiranes

Erion Veliaj behet sot kryebashkiaku i ri i Tiranes

Me shumë mundësi, Erion Veliaj brenda javës së ardhshme do hyjë në Bashki. Kjo pasi sot ai pritet të certifikohet fitues nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ndërsa më pas, duke lënë edhe hapë

10 vite më parë | Lexo më shumë »

Halim Kosova

Kosova pranon humbjen: Veliaj te mbaje premtimet

Kosova pranon humbjen Veliaj te mbaje premtimet

Pas daljes publike të Erion Veliaj, duke shpallur fitoren për Tiranën, ka qënë kundërshtari i tij i djathtë Halim Kosova, i cili ka pranuar humbjen, ndërsa ka kërkuar që të mbahen të gjitha

10 vite më parë | Lexo më shumë »

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama