Zgjedhjet 2015

Zgjedhjet 2015

 • Rama 'harron' fushaten, shijon bregdetin shqiptar

  Kryeministri Edi Rama mbetet ne te vertete artsit ne veprat qe ai ben. Kete radhe kryeministri ka postuar ne rrjetet sociale nje fotografi gjate nje takimi te tij elektoral.

 • Duma - Dakos: Muzeu nuk eshte veper arkeologjike, por ndertese

  Kandidatja per bashkine e Durresit, Grida Duma prezantoi programin me banoret e lagjes nr 1 ne qytet. Duma tha pas 21 qershorit, Durresi do te jete nje qytet krejt ndryshe nga ai qe permbytet apo qe nuk miremban arkeologjine.

 • Ambasada amerikane, apel qytetareve: Nese nuk voton, nuk ke fuqi!

  Ambasada amerikane vazhdon te percjelle mesazhe sensibilizuese ne prag te zgjedhjeve lokale te 21 qershorit ne Shqiperi. Ne nje mesazh, ambasada amerikane, nxit votuesit qe te marrin pjese ne zgjedhjet per njesite vendore dhe te mos i braktisin ato.

 • Ambasadori Lu te rinjve: 'Po nuk votuat, mos u ankoni'

  Ambasadori amerikan ne Tirane, Donald Lu, ishte i pranishem sot ne nje konference te zhvilluar nga Akademia Politike Rinore ne qytetin e Korces. Duke folur para te rinjve, ambasadori Lu u ndal te zgjedhjet e 21 qershorit, duke thene se te rinjte jane fuqia e ndryshimit.

 • 'Sfidat dhe Mundesite per Tiranen', Veliaj dhe Kosova shtrengojne duart

  Ambasada Amerikane dhe revista Monitor kane zhvilluar sot nje forum me kandidatet per Bashkine e Tiranes. Forumi i titulluar “Sfidat dhe mundesite per Tiranen”, u ka dhene mundesi 5 kandidateve qe te shpalosnin platformat e tyre per qeverisjen vendore.

 • Ekipi Ciklizmit i Apollonise perdoret per Fushate

  Ekipi Cilizmit te Apollonise perdoret per Fushate nga Kandidati i PS per Bashkine e Fierit. Kjo ka ndodhur diten e premte kur Kandidati Subashi po zhvillonte takimin e radhes ne komunen e Cakranit.

Gjergj Bojaxhi

Bojaxhi lajmeron parti te re: Levizja do vazhdoje

Bojaxhi lajmeron parti te re Levizja do vazhdoje

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Gjergj Bojaxhi, kandidat i pavarur në zgjedhjet e Tiranës, tha se lëvizja për një politikë ndryshe do të vazhdojë.Duke falenderuar ata që e votuan në kë

9 vite më parë | Lexo më shumë »

Erion Veliaj

Erion Veliaj behet sot kryebashkiaku i ri i Tiranes

Erion Veliaj behet sot kryebashkiaku i ri i Tiranes

Me shumë mundësi, Erion Veliaj brenda javës së ardhshme do hyjë në Bashki. Kjo pasi sot ai pritet të certifikohet fitues nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ndërsa më pas, duke lënë edhe hapë

9 vite më parë | Lexo më shumë »

Halim Kosova

Kosova pranon humbjen: Veliaj te mbaje premtimet

Kosova pranon humbjen Veliaj te mbaje premtimet

Pas daljes publike të Erion Veliaj, duke shpallur fitoren për Tiranën, ka qënë kundërshtari i tij i djathtë Halim Kosova, i cili ka pranuar humbjen, ndërsa ka kërkuar që të mbahen të gjitha

9 vite më parë | Lexo më shumë »

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama