Zgjedhjet 2015

Zgjedhjet 2015

 • Saranda mbetet e majte, nis festimi ne shesh

  Saranda vijon te qendroje e majte dhe per 4 vitet e ardhshme. Kandidatja e koalicionit Aleanca per Shqiperine Europiane, Florjana Koka ka fituar me 8300 vota kundrejt kandidatit te djathte Kreshnik Bozho, i cili ka marre 7001 vota.

 • Meta humbet Voren. Rikonfirmohet Fiqiri Ismaili

  Megjithese perqendroi forcat me te medha ne nje bashki te vogel, por strategjike si Vora, Ilir Meta e humbi ate. Qytetaret rikonfirmuan Fiqiri Ismailin ne postin e kryetarit te Bashkise. Bashkia e Vores u be objekt i kronikave te shumta televizive per shkak te tensionit te madh qe shoqeroi fushaten elektorale.

 • Veliaj fiton ne lagjen e Bashes

  Kandidati i majte per Tiranen, Erion Veliaj, arrin te mund kundershtarin e tij te djathte pikerisht ne lagjen e liderit demokrat, Lulzim Basha. Edi Rama humbi ne kete zone me 650 vota ne zgjedhjet e fundit, kurse tani Veliaj duket se do te kete nje rezultat te ndryshem.

 • Nente bashkite e para, fitohen nga e majta

  Kandidatet e Aleances per Shqiperine Europiane kane arritur te fitojne ne nente bashkite e para ku ka perfunduar procesi i numerimit. Ne 4 vitet e ardhshme bashkia e Hasit, Skraparit, Pustecit, Libohoves, Delvines, Kolonjes, Peqinit, Fushe Arrezit dhe Pukes do te drejtohen nga kryetare te koalicionit te majte.

 • Gara per Durresin, Dako kryeson

  Thellohet diferenca mes dy kandidateve kryesor per Bashkine e Durresit. Kandidati i aleances se majte, Vangjush Dako, ndodhet ne avantazh kundrejt kandidates se djathte, Grida Duma.

Gjergj Bojaxhi

Bojaxhi lajmeron parti te re: Levizja do vazhdoje

Bojaxhi lajmeron parti te re Levizja do vazhdoje

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Gjergj Bojaxhi, kandidat i pavarur në zgjedhjet e Tiranës, tha se lëvizja për një politikë ndryshe do të vazhdojë.Duke falenderuar ata që e votuan në kë

9 vite më parë | Lexo më shumë »

Erion Veliaj

Erion Veliaj behet sot kryebashkiaku i ri i Tiranes

Erion Veliaj behet sot kryebashkiaku i ri i Tiranes

Me shumë mundësi, Erion Veliaj brenda javës së ardhshme do hyjë në Bashki. Kjo pasi sot ai pritet të certifikohet fitues nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ndërsa më pas, duke lënë edhe hapë

9 vite më parë | Lexo më shumë »

Halim Kosova

Kosova pranon humbjen: Veliaj te mbaje premtimet

Kosova pranon humbjen Veliaj te mbaje premtimet

Pas daljes publike të Erion Veliaj, duke shpallur fitoren për Tiranën, ka qënë kundërshtari i tij i djathtë Halim Kosova, i cili ka pranuar humbjen, ndërsa ka kërkuar që të mbahen të gjitha

9 vite më parë | Lexo më shumë »

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama