Exit Poll Veliaj fiton ne Tirane me 52-54 perqind Kosova 38-42 perqind

Exit Poll: Veliaj fiton ne Tirane me 52-54 perqind, Kosova 38-42 perqind

Me mbylljen e procesit të votimit kanë dalë edhe rezultatet e para nga sondazhet e kryera gjatë ditës së sotme. Kështu sipas IPR Marketing, në bashkinë më të rëndësishme të vendit, atë të Tiranës, kandidati i ASHE-së Erion Veliaj kryeson me 52-54% të votave. Ndërkohë kundërshtari i tij i djathtë Halim Kosova rezulton të ketë marrë 38-42% të votave.

Ndërkohë që kandidatët e pavarur rezultojnë të kenë marrë Bojaxhi 4-8% dhe Guri 0.2-2.5%.

Në këtë mënyrë sipas këtij sondazhi Veliaj është kryebashkiaku i ri i kryeqytetit.


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama