Shendeti

Shendeti

 • Ja si ti eliminoni bakteret nga stomaku juaj me efikasitet...

  Ne ditet e sotme, bakteret ne stomak mund te quhen te zakonshme. Kjo lloj semundje kerkon nje kohe te gjate per t’u sheruar. Sipas specialisteve, vaji i ullirit ekstra i virgjer (i paperpunuar) eshte nje kure mjaft e mire per bakteret ne stomak.

 • Efektet e shendetshme te kafese!

  Kafja eshte shoqeruesi i te gjitheve per nje dite sa me te qete dhe te mbare. Per te gjithe perdoruesi e kafes me poshte po ju shenojme disa nga te mirat qe na vijne nga perdorimi i kafese.

 • Dieta per bark te sheshte ne 4 jave

  Quhet dieta Swift, por njihet ndryshe edhe si dieta e zorreve. Nje prej nutricionisteve me te famshme ne Amerike, Katie Madonna Swift, zbulon sesi t'ia bejme per te patur zorre te shendetshme.

 • Ushqimet qe ju bejne me te shendetshem dhe pse

  A e keni degjuar ndonjehere qe disa lloje ushqimesh kane nje efekt negativ ne kalori? Kjo do te thote qe keto ushqime duhet te kombinohen me lloje te ndryshme ushqimesh te tjera per te perftuar efektin pozitiv gjate procesit te tretjes.

 • Soda, sekret i bukurise dhe shendetit

  Soda e bukes mund te gjeje perdorime ne kuzhinen tuaj, por perdoret edhe per qellime shendetesore apo mund te behet edhe pjese e pandashme e pastrimit.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama