Shendeti

Shendeti

 • Veza a eshte e shendetshme?! Ja cfare i ndodh trupit...

  Vezet jane nje ushqim i shendetshem kur ato jane te shendetshme. Cfare do te thote kjo? Ju duhet te zgjidhni veze organike qe nuk permbajne hormone apo elemente te tjere, qe mund te rezultojne te demshem per shendetin.

 • Fakt: Tirana me 800 mije banore, urgjenca me 6 autoambulanca

  Ndersa kryeqyteti ka afersisht 800 mije banore, sherbimi Kombetar i Urgjencave ka vetem 6 autoambulanca per te perballuar çdo urgjence. Shifra eshte bere padashje publike nga mediat gjate festave te fundvitit, ku sipas nje urdheri te Ministrit te Shendetesise, Ilir Beqaj, te dates 24 dhjetor...

 • Semundjet qe luftohen me shege

  Ne mjekesine popullore perdoren frutat dhe levozhgat e tyre, lulet, farat, rrenjet dhe levorja e degeve dhe e rrenjeve, e cila ka shije te athet dhe ere. Shega me farat e saj te kuqe si rubin eshte nje frut i shijshem, por edhe shume i vlefshem per organizmin e njeriut

 • Psikozat kanabis: Si ndikon ne tru dhe sa zgjasin efektet

  Kanabis u referohet produkteve te bimeve si kanabis sativa, te njohura gjithashtu si marijuane dhe hashash (pavaresisht nga cila pjese e bimeve eshte perdorur). Kanabisi eshte gjeresisht i disponueshem per perdorim si nje droge rekreative.

 • Ja cfare i ben organizmit nje luge vaj ulliri esell ne mengjes...

  Vaji i ullirit eshte konsideruar si nje nga mrekullite e natyres per shkak te vlerave ushqyese dhe dobive qe mbart. Sipas studimeve te ndryshme thuhet se nje luge gjelle vaj ulliri i paperpunuar ne dite menjanon nje sere semundjesh, permireson lekuren, floket dhe te gjithe trupin.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama