Shendeti

Shendeti

 • Ushqimet qe luftojne plakjen e trurit

  Per ta mbajtur mendjen aktive kunder plakjes, mund te zgjidhni disa ushqime specifike, te cilat jane ne gjendje ta mbajne trurin te ri per nje kohe shume te gjate. Njihuni me to sa me pare.

 • Alkooli ju ben me miqesore, por vetem me disa njerez

  Konsumi i alkoolit i ben disa njerez te kene me shume besim te te tjeret, u largon friken dhe i ben me shoqerore. Por nje efekt i alkoolit mund te jete edhe agresiviteti, pasi demton trurin dhe na pengon te kuptojme te tjeret

 • Konsumimi i lengut te portokallit te ben mire per kujtesen

  Nese jeni adhurues i lengut te portokallit dhe e konsumoni ate çdo dite, atehere ja nje lajm i mire per ju. Nje studim i fundit tregon se lengu i portokallit mund te ndikoje pozitivisht ne funksionimin e disa zonave te trurit tuaj.

 • 10 punet me stresuese per kete vit

  Nese ndiheni te renduar psikologjikisht, atehere zbuloni nese situatat eshte krijuara nga puna qe beni. 'CareerCast' ka bere nje klasifikim te puneve me stresuese per vitin 2015 edhe pse te gjithe mendojne qe puna qe bejne eshte me stresuesja.

 • Si te silleni me miqte pa femije

  Nese jeni bere se fundmi prind dhe miqte tuaj kane zgjedhur te mos kene femije, gjetja e nje bisede te perbashket mund te duket e veshtire.

 • Keshilla - Sekretet e nje hidratimi te mire

  Dihet se trupi njerezor perbehet me se shumti nga uji, per kete arsye eshte e nevojshme te konsumoni lengje te mjaftueshme per te siguruar ekuilibrin mes konsumit dhe humbjeve. Lexoni ne vijim disa informacione rreth hidratimit, nje nga faktoret kryesore qe ju lejon ta mbani trupin tuaj te shendetshem dhe te ekuilibruar

 • Studimi: Kush flet me shume se nje gjuhe, partner me i mire

  Eshte vertetuar shkencerisht se njerezit qe flasin shume gjuhe, jane me inteligjente, me kreative dhe me te ndjeshem sesa ata qe flasin vetem nje te tille. Nese dikush flet shume gjuhe, kjo ka me shume se nje plus. Te shprehesh ne gjuhe te tjera eshte diçka deri diku terheqese. Por jo vetem kaq.

 • Fitnes, ushqimi i duhur per kedo qe stervitet

  Mbajtja e trupit ne forme nuk duhet pare thjesht ne aspektin e modes, por edhe te mireqenies se organizmit. Kete here do te njiheni me ushqyerjen me te mire qe ju nevojitet, nese shkoni ne palester

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama