Shendeti

Shendeti

 • Nese doni te shtoni 7 vite jete, beni kete!

  Nje studim i universitetit te Saarland ne Gjermani thote se ushtrimi fizik i moderuar mund te reduktoje rrezikun e vdekjes nga nje atak ne zemer per personat e moshave nga 50-60 vjec.

 • Pija per te humbur ne peshe

  Kjo pije qe sherben per te humbur peshe, eshte nje recete efektive dhe nje pije e shijshme. Ju madje mund te pini 5 gota ne dite.

 • Nese kombinohet me kanelle, mjalti sheron keto semundje

  Mjalti eshte i njohur si nje produkt qe ka nje rendesi te vecante ne trajtimin e llojeve te ndryshme te semundjeve I kombinuar me kanelle mund te behet arme vdekjeprurese kunder viruseve, kolesterolit te larte dhe shume semundjeve te tjera.

 • Si ndikon veshja ne rikthimin e humorit

  Cili eshte mekanizmi qe i shtyn aq e aq njerez te behen pjese e skenarit te ngjashem: te hyjne ne nje dyqan, te blejne nje veshje te re dhe te dalin te qete - madje pas nje kohe te shkurter – te kenaqur me veten qe kane blere diçka te re?

 • 'Miqte e perfytyruar' te femijeve

  Cdo tru eshte krijuar per te perfytyruar apo fantazuar. Truri i femijes eshte ne gjendje te fantazoje ne nje menyre te pabesueshme, njesoj si mund te idealizojne artistet e medhenj krijues.

 • Femija i pare eshte me inteligjent

  Femija i pare lind me koeficient inteligjence (IQ) me te larte se ata qe lindin me pas. Megjithate, ndonese femijet e pare jane teknikisht me te zgjuar, diferenca nuk eshte shume e madhe, por vetem 1 pike me shume IQ.

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama