Ja si ti eliminoni bakteret nga stomaku juaj me efikasitet...

Ja si ti eliminoni bakteret nga stomaku juaj me efikasitet...

Në ditët e sotme, bakteret në stomak mund të quhen të zakonshme. Kjo lloj sëmundje kërkon një kohë të gjatë për t’u shëruar. Sipas specialistëve, vaji i ullirit ekstra i virgjër (i papërpunuar) është një kurë mjaft e mirë për bakteret në stomak.

Ja një kurë natyrale me vaj ulliri që do t’ju ndihmojë në eleminimin e baktereve nga stomaku: Vendosni disa fiq të thatë në një kavanoz qelqi dhe mbulojini me vaj ulliri të papërpunuar. Fiqtë pritini më parë në 4 pjesë.

Lëreni përzierjen të qëndrojë për 40 ditë në një vend të errët e të thatë. Pas këtyre ditëve, konsumoni nga një lugë të vogël nga përzierja çdo ditë, esëll në mëngjes.

Ja si duhet ta sinkronizoni dietën e përditshme ushqimore me trajtimin: Hani ushqim të gatuar pa erëva të forta dhe djegëse.

Mos hani kos me yndyrë të lartë. Shmangni përdorimin e mishit të kuq dhe yndyrnave shtazore.

Përgatitini ushqimet me vaj ulliri eksta të virgjër. Mundohuni të konsumoni ushqime të freskëta, sidomos fruta dhe perime.

Është konstatuar se kura me vaj ulliri dhe fiq është gjithashtu efektive për trajtimin e hemorroideve, çrregullimet e zorrëve, kapsllëkun, bronkitin, astmën etj.


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama