Art&Kulture

Art&Kulture

 • Tetori Gjerman, komedia e suksesshme e Bora Dagtekin në kinema

  TIRANË, 27 Tetor /ATSH - Klajdi Musabelliu / - Teatri, filmat, muzika, diskutimet dhe ekspozitat, por dhe politika, historia dhe ekonomia kanë qenë disa nga pjesët e programit të aktiviteteve që ka ofruar edicioni i tretë i "Tetorit Gjerman", i ci

 • Kristoforidhi, ky gjuhetar hokatar

  Kristoforidhi, ne kujtimet e Aleksander Xhuvanit. Historia e nje burri te pashem pertej profesorit, qe e deshi aq shume shqipen

 • Ben Blushi provokon serish me romanin 'Kandidati'

  Pak dite nga dalja e librit, botimet 'Mapo', qindra kopje te shitura. Nje roman qe pritet te hape debate te medha mes politikes dhe medias se sotme, i rrefyer me stil dhe cinizem, me mesazhin se cilado qofshin lidhjet me realitetin, behet fjale per art!

 • Kinema / E diela në ekranet magjike të sallave në kryeqytet

  TIRANË, 24 Tetor / ATSH / - Ekrani magjik i kinemave në Tiranë, do të vazhdojë të mbaj "mbërthyer" miqtë e historive nga më të ndryshme, ku në zhanera si aksion, komedi, trriller, aventurë etj, edhe përgjatë të dielës së 25 shkurtit do të shfaqen

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama