Kuzhina Shqiptare

Kuzhina Shqiptare

Kuzhina shqiptare dhe e huaj Receta gatimi kryesisht nga kuzhina shqiptare, pa harruar dhe receta të vecanta nga mbarë bota

Gatime me prodhime deti

Fileto Pellumbi e mbushur

Fileto Pellumbi e mbushur

Perbersit:Fileto Pelumbi e prer per se gjati duke i hequr kollonen e kurrizitSpinaq1 kokerr vezePiperKripePanaDjathe parmixhan i grire Vaj ulliri Vere e bardhe Bejme nje pezierje te spinaqit me vere, kripe, piper, pana me djathe parmixhan te gri

14 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Fileto Pellumbi

  Fileto Pellumbi

  Perberesit:Fileto Pellumbi e prer ne forma rrethorreDomate e prer ne kubik te vegjelKripeMajdanozPiperVaj ulliriuthull balsamikeHudhra te griraVere e bardheNe nje tave hedhim pak vaj ulliri dhe uthull balsamike. Vendosim filetot dhe i sperkasim me kr

  14 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Fileto shpati alla Napoletana

  Fileto shpati alla Napoletana

  Perbersit per 4 persona:4 fileto peshkuDomate pa lekureKripePiperMajdanozKoperPeperoncinoVaj ulliriVera bardheborzilokFileton e peshkut e ngjyejme me miell dhe i veme te skuqen ne nje tigane me vaj, pasi i kemi skuqur mire i shtojme pak vere per ti s

  14 vite më parë | Lexo më shumë »

Reklama

Prona ne Tirane

Foto Flickr

Reklama