Fileto shpati alla Napoletana

Perbersit per 4 persona:

4 fileto peshku
Domate pa lekure
Kripe
Piper
Majdanoz
Koper
Peperoncino
Vaj ulliri
Vera bardhe
borzilok


Fileton e peshkut e ngjyejme me miell dhe i veme te skuqen ne nje tigane me vaj, pasi i kemi skuqur mire i shtojme pak vere per ti shuar dhe salcen e domates, i leme pake te ziejne, me pas i shtojme erzat dhe ullinjte e grire holle dhe i leme per disa minuta te gatuhen. Filetot i vendosim ne pjate dhe i mbulojme me salcen e pergatitur...

Artikujt e fundit


Reklama

Reklama