Fileto shpate

Perbersit:

400 gr fileto
Domate pa lekure
Kripe
Piper
Majdanoz
Koper
Peperoncino
Vaj ulliri
Vera bardhe
Brodo peshku
Patate te ziera te prera ne kubik

Shtrojme ne tave domatet pa lekure(pelati), mbi te vendosim fileton e peshkut, hedhim kripe, ,piper, koper, peperoncino, patate dhe e lagim me vaj ulliri dhe e sperkasim me vere dhe shtojme pak brodo peshku. E futim ne furre te nxehur me perpara dhe i leme rreth 20-30 minuta duke pasur kujdes se mos te thahet. Vendosim fileton ne pjate dhe gati per servirje...

Artikujt e fundit


Reklama

Reklama