Midhje Sote

Perbersit per 4 persona:

Midhje e pastruar 500 gr
vaj ulliri 50-100 ml
Hudhra te grira 1 lug caji
Gripe
Piper
Vere e bardhe
majdanoz
Brodo peshku
Limon gjysem koker


Me nje tigan ngrohim pak vaj ulliri me hudhrat e grira, hedhim ne te midhjet e pastruara dhe i kaurdisim pak, hedhim krip dhe piper sipas deshires dhe i sperkasim me vere te bardhe, shtryllimin gjysem limon, i hedhim nje dore majdanoz i kaperdisim per pak minuta. E me pak jane gati per servirje...

Artikujt e fundit


Reklama

Reklama