Fileto Pellumbi

Perberesit:

Fileto Pellumbi e prer ne forma rrethorre
Domate e prer ne kubik te vegjel
Kripe
Majdanoz
Piper
Vaj ulliri
uthull balsamike
Hudhra te grira
Vere e bardhe

Ne nje tave hedhim pak vaj ulliri dhe uthull balsamike. Vendosim filetot dhe i sperkasim me kripe, piper, majdanoz, hudhrat te grira, pak vere te bardhe dhe i shtojme domatet e grira. E vendosim ne furre per rreth 20-30 minuta dhe filetot jane gati per servirje...

Artikujt e fundit


Reklama

Reklama