Spageti me Midhje

Spageti me Midhje
Perbersit per 4 persona:

Midhje e pastruar 500 grs
400 gr spageti(makarona)
Vaj ulliri
Hurdhra te grira
Piper
Majdanoz
Kripe


Veme spageti te ziejme ne uje te valuar, nderkohe ngrohim vajin e ullirit me pak hudhra piper, pak domate hedhim midhje midhje dhe i kaperdisim pak sa. Kur spageti te jene bere gati i hedhim ne tigane me pergatitjen e bere, i kaperdisim sebashku dhe i kemi gati per servirje...

Artikujt e fundit


Reklama

Reklama